Держгеокадастр у суді скасовуватиме договори купівлі - продажу земель: на яких підставах

Дата: 06.03.2023 11:17

Згідно з рішенням уряду Держгеокадастр буде звертатися до суду з позовами про визнання недійсними угод, укладених із порушенням встановленого законом порядку купівлі-продажу, ренти, дарування, застави, обміну земельних ділянок державної, комунальної власності.

Держгеокадастр отримав право звертатися до суду з позовами щодо визнання недійсними угод купівлі-продажу земельних ділянок державної, комунальної власності. Відповідне рішення закріплене постановою уряду №164 від 24 лютого.
Згідно з документом положення про Держслужбу геодезії та картографії доповнено новим пунктом та визначено, що служба: звертається до суду з позовами про визнання недійсними угод, укладених із порушенням встановленого законом порядку купівлі-продажу, ренти, дарування, застави, обміну земельних ділянок державної, комунальної власності.
Крім цього до повноважень служби тепер відноситься:
• визначення адміністратора Державного картографо-геодезичного фонду України;
• забезпечення організації формування та ведення Державного картографо-геодезичного фонду України;
• проведення експертизи пропозицій та рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо найменування та перейменування географічних об’єктів і надання відповідного висновку.
Водночас, згідно з рішенням уряду Держгеокадастр позбавлено права звертатися до суду з позовом щодо відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва, а також здійснювати державний контроь за втратами сільськогосподарського виробництва, надавати пропозиції щодо використання коштів, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва