Парламент підтримав законопроект щодо спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців

Дата: 05.03.2023 17:00

Парламент підтримав урядову законодавчу ініціативу, спрямовану на захист прав дітей ВПО.

За основу в першому читанні прийнято законопроект (реєстр. № 8092), який врегульовує питання реєстрації місця проживання неповнолітніх ВПО.

Зокрема, діти внутрішніх переселенців при отриманні паспорта не мають зареєстрованого місця проживання, а тому отримання довідки ВПО та державної допомоги для них є значною проблемою. Як наслідок, це не лише недоотримання виплат, а й неможливість скористатися пільгою при вступі до закладів професійної або вищої освіти тощо.

Задля вирішення гострого питання проект пропонує на період тимчасової окупації вважати зареєстрованим місцем проживання неповнолітніх осіб зареєстроване місце проживання їхніх батьків або інших законних представників чи одного з них, з ким проживає підліток.

Це значно спростить доступ дітей ВПО до гарантованих державою соціальних, адміністративних та інших послуг.