Парламент підтримав законопроєкт щодо спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців

Дата: 02.03.2023 10:11

Нещодавно парламент підтримав урядову законодавчу ініціативу, спрямовану на захист прав дітей ВПО.

За основу в першому читанні прийнято законопроєкт (реєстр. № 8092), який врегульовує питання реєстрації місця проживання неповнолітніх ВПО.
Законодавча ініціатива від Уряду розроблена за результатами низки міжвідомчих нарад під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук, на яких регулярно обговорюються нагальні проблеми внутрішньо переміщених осіб.
Зокрема, діти внутрішніх переселенців при отриманні паспорта не мають зареєстрованого місця проживання, а тому отримання довідки ВПО та державної допомоги для них є великою проблемою. Як наслідок, це не лише недоотримання виплат, а й неможливість скористатися пільгою при вступі до закладів професійної або вищої освіти тощо.
З метою вирішення гострого питання проєкт пропонує на період тимчасової окупації вважати зареєстрованим місцем проживання неповнолітніх осіб зареєстроване місце проживання їхніх батьків або інших законних представників чи одного з них, з ким проживає підліток.
Це значно спростить доступ дітей ВПО до гарантованих державою соціальних, адміністративних та інших послуг.