Виплата житлово-комунальних послуг: зміни для пільговиків у 2023 році

Дата: 16.02.2023 17:15

У 2023 році змінився механізм виплати та розрахунок пільг на житлово-комунальні послуги. Відтепер пільговики зможуть отримати субсидію лише готівкою і з нею повністю оплатити комуналку. Детальніше про оновлені правила отримання та нарахування ЖК-пільг розповідаємо в цьому матеріалі.

Зміни у виплатах житлово-комунальних пільг

Якщо раніше за субсидіями та пільгами на оплату ЖК-послуг ви могли звернутися до ЦНАПів та органів територіальних громад, то з 1 січня 2023 року щомісячну суму житлових субсидій та пільг за поточний місяць розраховує лише Пенсійний фонд (ПСУ).

Від 1 лютого 2023 року всі пільги на оплату ЖК-послуг ПСУ надаватиме готівкою через відділи ОщадбанкуУкрпошти та Нової пошти.

Згідно з цим, ПСУ щомісячно переказуватиме пільгові кошти для двох категорій:

Якщо ви пенсіонерка / пенсіонер – на ваш пенсійний рахунок у банку або через відділення Укрпошти/Нової пошти, де зможете фізично забрати гроші.

Якщо ви не отримуєте пенсію – на ваш поточний рахунок в Ощадбанку. Він відкриється автоматично за зверненням ПСУ. Тому самостійно відкривати для цього спеціальний банківський рахунок не потрібно. Пенсійний фонд поінформує вас про це через власний портал електронних послуг або в паперовій формі, щойно рахунок на ваше ім’я з’явиться у банку.

Комісія банку за обслуговування становитиме 0,7% від нарахованих вам пільг. Її Ощадбанк зніматиме щоразу, як ви отримуватимете кошти на рахунок.

До отриманих від банку пільгових грошей, додайте свої та повністю сплатіть комуналку.

Розрахунок пільг на житлово-комунальні послуги

Розрахунок розміру пільг здійснюється, враховуючи:

- соціальні норми ваших житла та енергоносіїв;

- розміру знижки, на яку ви, як пільговик, маєте право;

- кількості членів вашої сім’ї;

- встановлених цін/тарифів на послуги (внесків).

Для самостійного розрахунку вашої пільгу на ЖК-послуги, можете скористатися цією інструкцією з визначення розміру  або внести свої дані до цього калькулятору субсидій. Зауважте, що ви маєте бути в категорії тих, хто має право на отримання соціальних виплат від держави.

На суму пільги впливають ціни й тарифи на ЖК-послуги та державні соціальні нормативи у сфері житлового обслуговування.

Стан розрахунків за комунальні послуги

Ощадбанк поінформує вас протягом доби про розрахунки, за допомогою звичайного смс. Для цього потрібно доповнити ваші персональні дані номером телефону. Якщо ви вже внесли свій номер під час реєстрації на виплату пільг у відділі  Пенсійного фонду, повторно звертатися немає необхідності.

Також, у вас є змога відслідковувати розрахунки за комунальні послуги в особистому кабінеті пільговика на сайті банку. Зробити це можна відразу після відкриття рахунку для переказу пільгових грошей.