Новий законопроєкт №6077 "Про обмеження обігу пластику"

Дата: 15.02.2023 17:03

Документ приділяє особливу увагу обмеженню оксорозкладної пластикової продукції

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендував до розгляду у Верховній Раді законопроєкт №6077 "Про обмеження обігу пластику".

Документ покликаний мінімізувати негативний вплив пластику на довкілля, повідомляє нардеп екокомітету Едуард Прощук у Facebook.

Він зазначив, що законопроєкт передбачає:

- обмеження виробництва, ввезення в Україну та розповсюдження пластику одноразового використання та оксорозкладної пластикової продукції;

- зобов’язання маркувати небезпечні для довкілля види пластику та вироби з них;

- державний ринковий нагляд та контроль пластикової продукції одноразового використання тощо.

Прощук наголосив, що документ приділяє особливу увагу обмеженню оксорозкладної пластикової продукції. Адже під час її розкладання утворюється мікропластик, який потрапляє у довкілля, воду, їжу, організми людей та тварин.

Як відомо, мікропластик підвищує ризики онкологічних захворювань і гормональних порушень, а також робить бактерії стійкими до антибіотиків.

“Законопроєкт №6077 – це шлях України до чистого та безпечного довкілля. Чекаємо на підтримку у сесійній залі”, – наголосив нардеп.

Законопроєкт №6077 пропонує встановити штраф від 17 тисяч до 51 тисячі гривень за надання забороненої продукції на ринку України.