Відшкодування внаслідок поранення: Уряд доповнив критерії визначення інвалідності

Дата: 12.12.2022 10:11

Кабінет Міністрів України постановою №1356 від 2 грудня 2022 року вніс зміни до положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності (постанова Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1317).

Вони передбачають, що причинний зв'язок інвалідності з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я, одержаним від вибухонебезпечних предметів, встановлюється МСЕК на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, у якому зазначено обставини, за яких особа отримала ушкодження здоров’я.

Перелік вибухонебезпечних предметів визначено статтею 1 Закону України «Про протимінну діяльність в Україні».

Цим Законом також передбачається надання постраждалим особам одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щорічної допомоги на оздоровлення у сумі, порядок призначення і виплати якої встановлюється Кабінетом Міністрів України.