Дублікати свідоцтв про народження зможуть видавати українські консули за кордоном

Дата: 06.11.2022 17:13

На засіданні Координаційного штабу з питань повернення в Україну громадян з ТОТ та третіх країн ухвалене рішення ініціювати зміни до Інструкції про порядок реєстрації актів громадянського стану в дипломатичних представництвах та консульських установах України, затвердженої спільним наказом Мін’юсту та МЗС від 23.05.2001 № 32/5/101.

Зокрема, в частині, що стосується обмежень надання дублікатів актів цивільного стану.

Передбачається надати можливість консулам дипустанов України за кордоном надавати дублікати свідоцтв про народження громадянам України.

Крім того, прийнято рішення спільно з Центром прав людини ZMINA опрацювати можливість розширити на період воєнного стану коло осіб-родичів дитини, які зможуть отримати дублікат свідоцтва про народження в Україні.