Повернутися додому стане простіше: ДМС оформлюватиме посвідчення особи на повернення в Україну

Дата: 22.10.2022 10:00

Громадяни, які опинилися за межами нашої країни без будь-яких документів, відтепер зможуть оформити посвідчення особи для повернення на Батьківщину без своєї присутності.

Відповідний експериментальний проєкт, розроблений Міністерство внутрішніх справ спільно з Мінреінтеграції, Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine та Державна міграційна служба України, сьогодні підтримав Уряд на своєму засіданні.

Відтепер посвідчення особи, яку було депортовано на територію держави-агресора, оформлюватимуть органи ДМС. Це можна зробити на підставі звернення:

одного з батьків або іншого законного представника особи у віці 18 років;

одного з батьків;

подружжя;

повнолітньої дитини;

рідного брата/сестри;

офіційного звернення Мінреінтеграції.

Посвідчення готується безоплатно протягом 5 днів і діє до 3-х місяців. Органи ДМС передають його законному представнику, члену сім’ї або надсилають до Мінреінтеграції для подальшої передачі тому, хто опинився за кордоном без документів. І це ще одне нововведення, яке має на меті полегшити нашим співвітчизникам шлях додому.

Нагадаємо: раніше посвідчення особи на повернення видавалось виключно дипломатичними представництвами та консульськими установами України на підставі лише особистого клопотання заявника або звернення його законних представників.