Якщо Ви стали жертвою та/або свідком порушень прав людини та інших злочинів російської федерації в ході широкомасштабного вторгнення на територію України, яке почалося 24.02.2022 повідомте про це!!!

Дата: 04.10.2022 15:15

Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля від 15.03.2022 № 7464/1/1-22 до листа Міністерства юстиції України від 14.03.2022 «Щодо позовів України проти росії у Європейському суді з прав людини», з метою забезпечення здійснення захисту інтересів України у Європейському суді з прав людини Гірська міська військово-цивільна адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області здійснює збір інформації від жителів Гірської міської територіальної громади щодо порушень російською федерацією прав людини в ході широкомасштабного вторгнення на територію України, яке почалося 24.02.2022.

Інформацію про факти порушення прав людини та інші злочини з боку російської федерації з наведенням їх опису з додаванням при цьому наявних доказів (фото, відео, документи, інформацію про свідків, жертв події тощо) надсилайте на електронну адресу Відділу правового забезпечення та кадрової роботи Гірської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області law.kadru.gvca@gmail.com .

Приклади порушень прав людини та інших злочинів

Злочини проти особи: вбивство, катування, знущання та погрози, викрадення,умисні тілесні ушкодження, розстріл цивільних, обстріл місць перебування мирного населення, зґвалтування, незаконне позбавлення волі.

Злочини проти майна: знищення, заволодіння та пошкодження майна (будинки, квартири, автомобілі, товари в магазині, ін.), мародерство, пограбування, тощо.

Порушення права на особисте та приватне життя: обшуки приватних будівель та бізнесу, тиск на родини політичних в’язнів, вторгнення в будинки, позбавлення житла та примусове виселення, примушування до отримання російського паспорту.

Порушення права на свободу віросповідання та переслідування за релігійними ознаками.

Право на свободу зібрань: перешкоджання проведенню та участі в мітингах та мирних зборах, штрафи за таку участь.

Свобода пересування: депортація, примушення до переселення та евакуації, заборона виїзду чи в’їзду на тимчасово окуповану територію, перешкоджання залишити небезпечну територію, примусове вивезення в РФ тощо.

Інше: примушування до участі у війні на боці РФ, розташування військових поруч з цивільними об'єктами (житловими будинками, школами, лікарнями, тощо) або в оточенні цивільних (прикриття цивільним населенням).

Геноцид: дії, що здійснюються з наміром знищити, повністю або частково, будь-яку національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку.

Тероризм: будь-яка дія, яка має на меті спричинити смерть чи тяжке тілесне ушкодження цивільній чи іншій особі, яка не бере активної участі у бойових діях у ситуації збройного конфлікту, а також дії спрямовані проти невійськових об’єктів підвищеної небезпеки, якщо метою такої дії за її характером чи контекстом є залякати населення або змусити уряд чи міжнародну організацію вчинити чи утриматися від будь-яких дій.