В Україні змінена процедура усиновлення з урахуванням реалій воєнного часу

Дата: 09.09.2022 16:18

Сьогодні посадовці служби у справах дітей Гірської міської військово-цивільної адміністрації взяли участь у вебінарі для представників обласних, районних та міських служб у справах дітей з питань реалізації постанови про особливості усиновлення під час воєнного стану в країні.

Вебінар реалізовано в рамках проєкту уряду Канади «Супровід Урядових реформ в Україні» (SURGe) у співпраці з Радницею-уповноваженою Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ї Герасимчук та Національною соціальною сервісною службою.

Учасники заходу обговорили внесення змін до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей. Зокрема, детально було опрацьовано особливості обліку і провадження діяльності з усиновлення дітей, які є тимчасово переміщеними (евакуйованими), основні положення щодо особливостей обліку кандидатів в усиновлювачі.

Окремо було обговорено, хто має право усиновити дитину в Україні під час воєнного стану та які діти можуть бути усиновлені під час воєнного стану.