Гірська міська військова адміністрація
Луганська область, Сєвєродонецький район

Оновлено порядок виїзду із Запоріжжя на тимчасово окуповану територію

Дата: 04.09.2022 18:30
Кількість переглядів: 181

Як вже повідомлялось, для забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України № 1455 «Про затвердження Порядку встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан» почала роботу комендатура на окремо визначених територіях Василівського району Запорізької області.

Керівником структури призначено коменданта Максима Перегинця. Місце розташування комендатури – Оріхівське шосе, 36, м. Запоріжжя.

Першочергове завдання утвореної структури - впорядкування виїзду на тимчасово окуповану територію. Тому вже оновлено порядок виїзду на ТОТ. Документ розроблений комендатурою.

ПОРЯДОК

виїзду на тимчасово окуповану територію через Василівську комендатуру Запорізької області

1. Цей Порядок діє з моменту встановлення «особливого режиму» на території Запорізької області, наближеної до зони ведення активних бойових дій (лінії зіткнення), призначення військового коменданта на цієї території та утворення військової комендатури.

2. Склад комендатури затверджений наказом Командувача оперативного угруповання військ «Дніпро» та начальника Запорізької обласної військової адміністрації.

3. Згідно Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» переміщення товарів через лінію зіткнення на тимчасово окуповану територію можливе лише для надання гуманітарної допомоги для захисту цивільного населення, що перебуває на тимчасово окупованій території.

4. Виїзд на тимчасово окуповану територію, а також переміщення вантажів здійснюється у складі колон через визначений контрольно пропускний пункт смт Степногірськ за наявності перепустки, яка видається комендатурою, після проходження заходів з контролю в’їзду/виїзду на території комендатури за адресою: Оріхівське шосе, 36, в м. Запоріжжя. Перепустка дійсна тільки в межах Василівського району Запорізької області, на маршруті руху колони, де встановлено особливий режим. При перетині контрольно-пропускного пункту смт. Степногірськ, перепустки вилучаються та направляються до комендатури.

5. Виїзд на тимчасово окуповану територію здійснюється з урахуванням обмежень, встановлених законодавством, та за наявності документів, що посвідчують особу, відповідних документів на транспортний засіб, документів на гуманітарний вантаж, що перевозиться.

6. Установити, що згідно з Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 23 листопада 2021 року № 258 «Про затвердження Переліку і обсягів (вартості/ваги/кількості) обмежених або заборонених до переміщення через адміністративну межу товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей», до переліку особистих речей, дозволених до переміщення фізичній особі на тимчасово окуповану територію та з такої території у ручній поклажі та супроводжувальному багажі, відносяться товари, що мають ознаки вжитку, а також інші товари, які не заборонені та не обмежені Переліком, на підставі довідки, що підтверджують приналежність вказаного вантажу до гуманітарної допомоги, для цивільного населення на тимчасово окупованій території, без ознак комерційної діяльності.

7. Зобов’язати голів об’єднаних територіальних громад в разі перевезення вантажів віднесених до гуманітарної допомоги для цивільного населення на тимчасово окуповану територію, без ознак комерційної діяльності, надавати довідки (в довільній формі за підписом голів об’єднаних територіальних громад) про затвердження ними відповідних гуманітарних вантажів.

8. Військовослужбовці, представники правоохоронних та контролюючих органів, що здійснюють свою діяльність у Пункті пропуску комендатури та на контрольно-пропускних пунктах, в межах чинного законодавства мають право проводити огляд осіб, речей, транспортних засобів, багажу та вантажів.

9. Визначення загальної кількості транспорту по напрямкам для включення до складу колони здійснюється комендатурою в залежності від оперативної обстановки на території комендатури та на лінії зіткнення.

10. Формування колон для виїзду здійснюється на майданчику розташованому на території комендатури за адресою: Оріхівське шосе, 36, м. Запоріжжя щоденно з 07:00 до 17:00.

11. Формування колон для виїзду здійснюється з урахуванням черговості подання заявок, які подаються до представників районних державних адміністрацій за визначеними напрямками виїзду та кількості заявок від кожного з напрямків, до початку функціонування онлайн «чат-боту». Внесення змін у заявку щодо дати виїзду, марки та державного номеру автомобіля, списку осіб, які включені до заявки на виїзд, не дозволяється.

12. Супровід колон з території комендатури до контрольно-пропускного пункту смт Степногірськ здійснюється силами Національної поліції в Запорізькій області без зупинок на маршруті руху, за виключенням змін в оперативній обстановці, що загрожує життю та здоров’ю громадян.

13. Перевага у черговості включення до складу колони на виїзд надається транспорту, що здійснює безкоштовну евакуацію осіб з тимчасово окупованих територій, перевезення гуманітарних вантажів та виконання інших соціально значущих проблем. Щоденна кількість місць для такого транспорту в колоні на виїзд визначається згідно оперативної обстановки на території комендатури та на лінії зіткнення.

14. Включення до складу колони евакуаційного, гуманітарного транспорту, що здійснює перевезення вантажів, які попереджають виникнення надзвичайних ситуацій техногенно-екологічного характеру, здійснюються за окремим рішенням комендатури.

15. Допуск автотранспорту на територію Пункту пропуску комендатури здійснюється працівниками Головного управління Національної поліції в Запорізькій області за списками, які формуються на підставі заявок.

16. Враховуючи стан автомобільної дороги та земельного полотна через річку Янчекрак за маршрутом слідування колони, включення до її складу забороняється рух:

- вантажних автомобілів із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т;

- автобусів, обладнаних місцями для сидіння в кількості більше двадцяти двох, що передбачено технічною характеристикою транспортного засобу, окрім транспорту для евакуації мешканців тимчасово окупованих територій.

17. У разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіяння шкоди здоров'ю громадян та ускладнення погодних умов, може бути введене тимчасове обмеження (заборона) руху транспортних засобів за маршрутом слідування колони.

18. Рішення про тимчасове обмеження (заборону) руху транспортних засобів за маршрутом слідування колони приймається комендантом.

19. Дотримання вимог цього Порядку при формуванні колон, попередження несанкціонованого виїзду осіб та транспортних засобів на тимчасово окуповану територію, а також вивезення гуманітарних вантажів забезпечується представниками комендатури, які діють відповідно до чинного законодавства та в межах компетенції.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь