В Україні запустили застосунок з мінної безпеки

Дата: 11.08.2022 16:37

З початку російської агресії українські рятувальники вилучили понад 176 тисяч вибухонебезпечних предметів на території країни. Однак, попри зусилля рятувальників, понад 30% території України наразі вважається потенційно забрудненою різними боєприпасами та вибуховими пристроями. Щодня мешканці міст і селищ наражаються на небезпеку через залишену або використану ворогом вибухонебезпечну зброю на вулицях, уздоріжжях, лісах, полях, річках, озерах, тощо.

З метою підвищення рівня захисту цивільного населення від небезпечних вибухових пристроїв Державна служба України з надзвичайних ситуацій запустила мобільний застосунок з мінної безпеки під назвою «MineFree» (Без мін).

Новий офіційний застосунок з мінної безпеки наразі дозволяє з мобільного телефону виконувати наступні дії:

сповіщати ДСНС про місця з вибухонебезпечними та підозрілими предметами;

переглядати мапу з територіями, які визначені ДСНС як потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами;

ознайомитися з довідником, який містить відомі вибухонебезпечні предмети;

отримати сповіщення у випадку наближення до небезпечного об’єкта.

Для зареєстрованих користувачів у застосунку розроблена спеціальна електронна форма з фото, описом, адресою і геолокацією. Ця інформація відразу надходить до рятувальників, що забезпечує оперативне реагування ДСНС і подальше знешкодження таких предметів.

Застосунок вже доступний для завантаження в офіційних магазинах App Store та Google Play.