Чому не приходять виплати ВПО: названі причини

Дата: 26.07.2022 09:19

Серед тих, хто залишився у межах нашої держави, вже 3,4 мільйони отримали статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО) в 2022 році. Ці люди мають право на щомісячну адресну допомогу — по 2 тис. грн на дорослого та по 3 тис. грн на дітей чи осіб з інвалідністю. Однак далеко не всі наразі отримують ці гроші.

Серед причин такої ситуації:

1. Люди зареєструвалися як ВПО через «Дію», але дані не були передані органам соцзахисту (які займаються питаннями нарахування грошей). За словами міністра, ця проблема наразі вирішується, і виплати вже отримали 90 з 250 тисяч осіб, які отримали статус ВПО через «Дію»;

2. Документи, подані на допомогу, оформлені неправильно, а люди про це не проінформовані. Через це виплати не нараховані. У міністерстві створена ціла команда працівників, які займаються подібними випадками.