2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

Дата: 02.02.2022 11:42

Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення в першу чергу в якості середовища проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 року в місті Рамсаре (Іран), і відтоді носить назву Рамсарської конвенції.

День її підписання в 1997 році був об’явлений Всесвітнім днем водно-болотних угідь.

Головною ціллю конвенції є збереження і раціональне використання водно-болотних угідь як засіб досягнення стійкого розвитку в усьому світі.

Секретаріат Рамсарської конвенції визначив тему 2022 року: «Водно - болотні угіддя – на користь людям і природі!». Ця тема привертає увагу до важливості водно-болотних угідь для багатьох аспектів діяльності та здоров’я людини, а також ролі цих екосистем для збереження біорізноманіття.