Звернення керівника Гірської міської військово-цивільної адміністрації з нагоди Дня пам’яті героїв Крут

Дата: 29.01.2022 07:00

Сьогодні українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут та вшановує молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути.

Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі та національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії, коли українські юнаки-добровольці виступили на захист Української Народної Республіки та прийняли нерівний бій з майже п’ятитисячною армією. 300 юнаків – цвіт тодішньої української патріотичної молоді – захищали українську державність, мріяли й боролися за сильну Україну, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.
Сьогодні, на превеликий жаль, трагічні події минулого повторюються. На сході України – бойові дії, які забирають життя таких же юних хлопців, як і тих, котрі в 1918 році боролися заради перемоги, за майбутнє нашої держави.
Символічно, що саме у ці важкі для України часи ми віддаємо данину шани героям Крут, усім, хто в різні роки, й особливо нині, відстоює інтереси українців - інтереси державності, соборності та свободи.
Нехай їхній приклад надихає нас на невтомну працю задля вільного та гідного життя нашого народу у своїй суверенній державі!
Схилимо в цей день голови в глибокій скорботі та пошані перед світлою пам’яттю загиблих молодих патріотів. Вони завжди залишаться героями та взірцем для прийдешніх поколінь. Світла і вічна пам’ять героям Крут!
керівник Гірської міської військово-цивільної адміністрації Олексій БАБЧЕНКО