Звернення керівника Гірської міської військово-цивільної адміністрації з нагоди Дня пам’яті захисників Донецького аеропорту

Дата: 16.01.2022 07:00

Шановні мешканці Гірської громади!

Сьогодні ми згадуємо справжніх героїв, патріотів своєї країни, які віддали життя за незалежність і мир у нашій державі, – учасників оборони Донецького аеропорту. Протягом 242 днів військовослужбовці, добровольці і медики, волонтери протистояли російським окупантам.
Ціною величезних втрат, затято відстоюючи клаптик української землі, захисники здійснили подвиг в ім’я миру і свободи, права громадян жити і розбудовувати єдину, соборну і незалежну Україну. Ці трагічні події ми всі будемо переосмислювати десятиліттями.
Наші захисники відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові. 21 січня 2015 року внаслідок підриву нового терміналу останній придатний для оборони пункт був повністю знищений, що й послужило прийняттю рішення відвести українських військовослужбовців.
У цей день загинуло 58 захисників, решта вцілілих бійців вийшли з терміналу 22 січня. Загалом, за офіційними даними, понад 200 військових загинули, захищаючи Донецький аеропорт.
Пам’ятаймо цей приклад героїзму, патріотизму та сили духу, які завжди були притаманні українському народові, цих простих, але безстрашних людей, справжніх українців, патріотів своєї країни. Це не просто історія - це приклад мужності, сили і патріотизму для кожного, хто вірний Україні.
керівник Гірської міської військово-цивільної адміністрації Олексій БАБЧЕНКО