На території Гірської громади триває обстеження ясеневих лісових насаджень та пришляхових смуг
З метою своєчасного виявлення та недопущення розповсюдження ясеневої смарагдової вузькотілої златки на території Гірської громади триває обстеження ясеневих лісових насаджень та пришляхових смуг.
Вузькозлатка ясенева смарагдова є небезпечним карантинним шкідником, який завдає величезної шкоди ясеневим насадженням і природним ясеневим лісам. Довжина тіла дорослих жуків варіює від 7,5 до 15,0 мм дорослої личинки -26-32 мм. Жук смарагдово-зелений із золотистим , бронзуватим або фіолетовим блиском. Зазвичай жуки нападають на відкрито стоячі дерева, особливо на узліссях, але рідше можуть заселяти і дерева у глибині лісу. Для успішної та ефективної боротьби з цими екзотичними шкідниками дуже важливо їх раннє виявлення. Якщо виявлення шкідника відбувається на стадії його первинного заселення, коли рівень зараження не високий, то значно збільшується ймовірність його швидкого знищення з меншими витратами на проведення заходів боротьби. Але на ранніх стадіях (1-й рік), заселення златкою встановити досить важко, для цього і використовуються феромонні пастки. Заселені дерева зазвичай мають розріджену крону, листя передчасно жовтіє і опадає, уздовж стовбура і головних гілок розвиваються вторинні пагони. На 3-й рік зараження багато гілок відмирає, стовбур тріскається, стають помітні численні льотні отвори. Для виявлення ходів необхідно видалити кору з живих дерев. Нажаль традиційні хімічні методи боротьби не дають необхідного результату і не дозволять зупинити подальше поширення ясеневої смарагдової златки. Єдиним способом знищення златки на даний момент залишається вирубка і знищення уражених дерев дозволеними засобами (спалювання, закопування, подрібнення на друзки не більше 2,5 см, переробка на паливні пілети, брикети, гранули).
Вперше на території України шкідника було виявлено у 2019 році, наразі він з'явився на території Луганської області, у зв'язку з чим по області запроваджено карантинний режим. Так 16 листопада 2021 року фіто санітарним інспектором Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів за захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області Ольгою Чорною, лісничим Тошківського лісництва ДП "Сєвєродонецьке ЛМГ" Вадімом Чуприним, начальником відділу земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору, економіки та сільських територій Гірської міської військово-цивільної адміністрації Мариною Кравцовою відбулось обстеження лісових насаджень, розташованих на території Гірської громади. В ході обстеження були відібрані дерева зі значними ураженнями стовбурів, крони та безпосередньо кори, відібрані зразки (частини уражень деревини) для подальшої відправки матеріалу на дослідження до фіто санітарної лабораторії ДУ «Луганська обласна фіто санітарна лабораторія» для визначення складу та визначення шкідників, які шкодять насадженням. За результатами проведеного моніторингу шкідливих організмів не виявлено.