В Громаді працює центр соціальної допомоги

Дата: 25.10.2021 14:47

До уваги жителів Гірської громади!

З серпня поточного року у громаді працює Комунальний заклад «Центр надання  соціальних послуг» Гірської міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області («ЦНСП»), яким надаються соціальні послуги сім’ям/особам, які перебувають у складних життєвих обставинах з метою подолання або мінімізації цих обставин.

Основними завданнями  центру є виявлення сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, оцінювання (визначення) їх індивідуальних потреб у наданні соціальних послуг, а також забезпечення якісного надання соціальних послуг.

У «ЦНСП» функціонують наступні структурні підрозділи:

• відділення соціальних послуг за місцем проживання;
  • відділення соціальної роботи.

Відділенням соціальних послуг за місцем проживання надаються соціальні послуги за місцем проживання або перебування особи.

Відділення соціальних послуг за місцем проживання надає соціальну послугу «догляд вдома»,
як комплекс заходів,
які спрямовані на створення умов забезпечення життєдіяльності осіб, які частково або повністю втратили / не набули
здатності до самообслуговування.

Відділення здійснює допомогу у веденні домашнього господарства, закупівлі та доставці продуктів харчування, ліків та інших товарів, допомозі у приготуванні їжі, прибиранні житла, допомозі в отриманні безоплатної правової допомоги, в оформленні документів, оплати комунальних платежів, виклику лікаря, відвідування хворих у закладах охорони здоров’я, допомозі в обробці присадибних ділянок тощо.

Відділення соціальної роботи проводить роботу за напрямками:

• Профілактика соціального сирітства (відмов від новонароджених);
  • Соціальний супровід родин, які опинилися в складних життєвих обставинах;
  • Соціальний супровід прийомних родин, дитячих будинків сімейного типу;
  • Соціальний супровід родин, в яких виховуються діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • Соціальний супровід родин, які виховують дітей з інвалідністю;
  • Соціальний супровід осіб з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • Соціальний супровід осіб, які перебувають у конфлікті з законом (засуджені без позбавлення волі);
  • Розробка, виготовлення та розповсюдження інформаційних матеріалів з питань пропагування сімейних форм виховання та наближених до сімейних, здорового способу життя, гендерної рівності, профілактики будь яких форм насильства в родинах, правопорушень та злочинності, соціально – небезпечних захворювань;
  • Сприяння благодійним, релігійним, волонтерським, громадським організаціям в наданні соціальних послуг, благодійної (гуманітарної) допомоги соціально – незахищеним членам громади;
  • Проведення тренінгових занять в навчальних закладах з метою формування відповідального ставлення до власного здоров’я, профілактики правопорушень, булінгу, сімейного насильства, соціально-небезпечних захворювань тощо.

«ЦНСП» розташований за адресою: м. Золоте, квартал Сонячний 8-А, графік роботи – з 07.30 до 16.00 з понеділка по п’ятницю.

В Центрі можна отримати наступні соціальні послуги:

-догляд вдома.

-соціальний супровід;

- консультування;

- соціальна інтеграція та реінтеграція;

- соціальна адаптація;

- кризове та екстрене втручання;

- представництво інтересів;

-натуральна допомога.

За додатковою інформацією звертатися за телефоном: 0631909012.