Україна отримала перші 117 тис. доз вакцини Comirnaty/Pfizer, придбані за кошти державного бюджету

Дата: 27.05.2021 10:37

В Україну доставлено 117 000 доз вакцини Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech. Це перша партія цієї вакцини, яку закуповують державним коштом через міжнародну агенцію Crown Agents. Усього до кінця цього тижня в країну доставлять 167 310 доз цього препарату.

Вакцину з цієї партії використають для щеплення таких груп:

- працівники сфери освіти (додаткова потреба);

- особи з першого та другого етапу, зокрема, медики (не щепились раніше);

- військовослужбовці Збройних сил України, співробітники структур державної безпеки;

- представники іноземних дипломатичних установ в Україні.

В Україні щепитимуть проти COVID-19 представників дипломатичних місій інших держав. Натомість останні вакцинують наших дипломатів, які працюють в цих країнах та забезпечують підтримку наших громадян, що перебувають за кордоном.

Вакцинація здійснюватиметься мобільними бригадами. За кожною людиною, яка отримала щеплення першою дозою Comirnaty/Pfizer, буде зарезервована друга доза з тієї ж партії.

Вакцина Comirnaty (Комірнаті) - це мРНК-вакцина проти COVID-19, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer.

Ефективність вакцини становить 95 %. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози з інтервалом у 21-28 днів.

Україна раніше отримала 590 850 доз вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech коштом донорів у межах COVAX - глобальної ініціативи з рівномірного розподілу вакцин проти COVID-19. Вакцина розподілена для таких цільових груп - персонал та мешканці будинків для літніх людей та спеціалізованих інтернатів, освітяни та інші групи з першого та другого етапів вакцинації.

Крім того, Міністерство охорони здоров'я досягло домовленості з компанією Pfizer про постачання в Україну в 2021 році 20 млн доз вакцини Pfizer-BioNTech.

Дізнайтеся більше про вакцинацію від COVID-19 на сайті https://vaccination.covid19.gov.ua/ та за телефоном контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19.