Загальнонаціональний карантин продовжено до 30 червня та надано рекомендації щодо святкування травневих свят і Великодня

Дата: 27.04.2021 11:25

На засіданні Кабінету Міністрів України 21 квітня було затверджено постанову щодо продовження дії надзвичайної ситуації та загальнонаціонального карантину через коронавірус на території України.

Це насамперед стосується органів державної влади та їх постійної готовності щодо протидії пандемії. Водночас це ще одне нагадування всім українцям, що необхідно залишатися обачними та обережними. Адже від цього залежить здоров’я та життя наших близьких. Особливо таку обачність та свідоме ставлення необхідно проявити в період травневих свят та Великодня. У ці дні краще залишатися вдома. Масові скупчення людей на Великдень можуть призвести до нової хвилі захворюваності.

Більш того, Міністерство охорони здоров’я дало рекомендації церквам і вірянам щодо святкування Великодня в карантин.

Зокрема,

МОЗ рекомендує священнослужителям проводити богослужіння онлайн, збільшити кількість сесій благословення (освячення) великодніх кошиків і зменшити їхню тривалість, зафіксувати вхідні двері на територію і в приміщеннях церков у відкритому стані, щоб забезпечити циркуляцію повітря всередині приміщення, встановити обмеження на відвідування служби перед благословенням всередині храмів і забезпечити дотримання дистанції між вірянами на вулиці не менше 1,5 м.

Вірянам же рекомендується відвідувати обряд благословення і освячення їжі лише одній людині від домогосподарства, без сімейних відвідувань, особам похилого віку та особам з хронічними захворюваннями – утриматися від відвідування храмів і освятити великодній кошик на свіжому повітрі біля церкви.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: лише Ваша обережність, дотримання протиепідемічних правил та вакцинація зможуть зупинити вірус. Не наражайте один одного на небезпеку.